Vitajte na stránkach Základnej školy v Klokočove

*****************************************************************************************

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pracovné vyučovanie v 3.A.

• Žiaci 6.ročníka sa dňa 18.04.2024 zúčastnili blokového vyučovania na SOŠ obchodu a služieb v Čadci pod vedením p.učiteľa J. Ruceka a M. Kasákovej. Bloková výučba bola zameraná na prípravu jedál, úprava jedál kvalita potravín a ich výživa priamo v reštaurácii Beskyd.

Po úvodnom zoznámení sa s možnosťami štúdia na škole sa žiaci zúčastnili dvoch tvorivých dielní. V prvej, vedenej MOV si mohlo pozrieť ukážky flambovanie ovocia, ktoré aj ochutnali.

V druhej dielni si mohli pozrieť i skúsiť ukážky zručností čašníkov a kuchárov, ako sú servítková technika, zaujímavé nátierky, kreatívne skladania obrúskov, čokoládové fondy a i. Spätnou väzbou bol spokojný úsmev našich žiakov a veľmi priateľská tvorivá atmosféra počas celého odpoludnia. Veríme, že niektorí z nich sa stanú žiakmi spomenutej školy. Môžu si vybrať z viacerých učebných i študijných odborov.

• Milí žiaci, rodičia!

Dňa 23.04. 2024 sa Deň Zeme z dôvodu zhoršenia počasia konať nebude. V tento deň sa žiaci učia podľa riadneho rozvrhu, ale len 5. vyučovacích hodín z prevádzkových dôvodov.

Prevádzka ŠKD bude ako obvykle.

• Dňa 02.05. 2024 k nám do ŠKD zavíta Lesná škôlka.

Prídu nám porozprávať o prírode a privezú aj operence.

Aby mali na krmivo pre zvieratá, je potrebné prispieť sumou 3,50 eur.

Peniaze prosím priniesť do ŠKD p. Kobolkovej a p. Marcovej.

Vych. M. Marcová

Narodeniny a meniny